II NIEDZIELA ADWENTU – 10 GRUDNIA 2023 r.

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w roratach i zaproszenia Matki Bożej do swojego domu. Pytanie-zagadka na jutro: Wielki święty z Padwy. Szczególnie jest czczony przez tych, co szukają rzeczy zagubionych. Msze św. roratnie w dni powszednie o godz. 6:30. Nie ma Mszy św. o godz. 7:30.
 2. Dziś o godz. 17:00 Msza św. i katecheza dla rodziców i dzieci z klas: IIIA, IIIB i IIIC ze Szk. Nr 2 przygotowujących się do I Komunii Św., za tydzień – dla klas: IIID i IIIE oraz kl. III ze Szk. Nr 3
 3. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie grupy św. O. Pio.
 4. Kościelna Fundacja Dobroczynna Ks. Piotra Skargi dla Ubogich serdecznie zaprasza na prelekcję pt. „Dzisiaj w Betlejem… Ziemia Święta wczoraj i dziś”.  Spotkanie odbędzie się w piątek o godz. 19:00 w sali Ks. Skargi. Wykład poprowadzi prezes Fundacji Pani Agnieszka Czyż-Mańkowska. Wśród uczestników spotkania rozlosowane zostaną świąteczne upominki.
 5. W sobotę o godz. 15:00 kolejne spotkanie Kursu Liturgicznego. Zapraszamy do sali Ks. Skargi na wykład o Mszy św.
 6. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 16:00 w kościele.
 7. Dobiega końca akcja „I Ty możesz zostać św. Mikołajem”. Paczki dla dzieci przynosimy do zakrystii lub kancelarii do 15 grudnia.
 8. Rozpoczynamy kolędę, czyli wizytę duszpasterską. Kapłani odwiedzać będą tych parafian, którzy przyjmowali księdza w poprzednim roku. Nowych mieszkańców prosimy o zgłoszenia. Podstawowym celem kolędy jest modlitwa, poświęcenie domu oraz błogosławieństwo jego mieszkańców. Prosimy o przygotowanie wody święconej. Duszpasterze będą chcieli porozmawiać z parafianami o sprawach religijnych i duchowych nie podejmując żadnych tematów politycznych i tym podobnych. Ofiary składane przy okazji kolędy przeznaczone będą na remont dachu kościoła.
 1. Nasz Organista, Pan Sebastian rozprowadza opłatek wigilijny po domach naszych parafian. Opłatek dostępny jest także w kiosku parafialnym.
 2. W przyszłą niedzielę, 17 grudnia, nasza Parafia wraz z Kościelną Fundacją Dobroczynną Ks. Piotra Skargi organizuje przed kościołem kiermasz bożonarodzeniowy. Na kiermaszu świąteczne ozdoby, świece CARITAS itp. Na stoisku Fundacji wydawane będą także paczki dla rodzin potrzebujących pomocy.
 3. Bóg zapłać za ofiary na remont dachu kościoła. Przypominamy, że wpłaty na konto parafialne można odliczać od podstawy opodatkowania jako darowizny na cele kultu religijnego.
 4. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Urszula Osiejewska-Jabrzemska
  śp. Jakub Goc
  śp. Dorota Chyb