III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03 MARCA 2024 r.

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont dachu kościoła. Aktualnie przystępujemy do naprawy stropu i jego termomodernizacji. Bóg zapłać za wszystkie ofiary i darowizny!
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 12:30 nabożeństwo eucharystyczne z okazji pierwszej niedzieli miesiąca.
 3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 18:15. W piątki Droga Krzyżowa o godz. 16:30 i 17:15.
 4. W poniedziałek o godz. 17:00 wypominki, o godz.18:00 Msza św. za naszych zmarłych krewnych, przyjaciół i dobrodziejów.
 5. Jutro święto św. Kazimierza Królewicza, dzień imienin Pasterza Archidiecezji Warszawskiej Ks. Kardynała Nycza.
 6. W środę o 19:00 chorągiew Rycerzy Św. Jana Pawła II.
 7. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 7:30 Msza św. wotywna o Najdroższej Krwi Chrystusa, a po wieczornej Mszy św. modlitwa za kapłanów.
 8. W piątek zapraszamy na adorację krzyża na godz. 19:00.
 9. Zbiórka dla ministrantów przed Triduum Paschalnym w sobotę o godz. 10:00. Zachęcamy chłopców i mężczyzn do włączenia się w służbę przy ołtarzu.
 10. Kolejne spotkanie kursu liturgicznego w sobotę o godz. 15:00 w sali Ks. Skargi.
 11. Zapraszamy mężczyzn i chłopców na Nocną Drogę Krzyżową do Lewiczyna, która odbędzie się w piątek 15 marca. Początek o godz. 19:00. W tym samym czasie kobiety i dziewczęta zapraszamy na Czuwanie modlitewne do kościoła. Zapisy u ks. Mariusza i ks. Bartosza.
 12. W następną niedzielę o godz. 17:00 Msza św. i katecheza z rozdaniem modlitewników dla dzieci z klas: IIIA, IIIB i IIIC ze Szk. Podst. Nr 2 przygotowujących się do I Komunii Św.
 13. Parafialne rekolekcje wielkopostne rozpoczną się w niedzielę 17 marca. Poprowadzi je ks. Paweł Komar. W tym samym czasie odbywać się będą rekolekcje szkolne.
 14. Przed zbliżającym się Triduum Paschalnym organizujemy nabór do Kameralnego Chóru naszej parafii. Zapraszamy mężczyzn i kobiety. Próby odbywają się w każdą sobotę w godz. 9:00-11:00 w sali Ks. Skargi. Chętnych do wzięcia udziału w przesłuchaniach zapraszamy do zakrystii.
 15.  W kiosku parafialnym do nabycia wielkanocne świece CARITAS oraz czasopismo Któż jak Bóg z artykułem o Ks. Skardze. Zachęcamy do lektury gazetki parafialnej NICOLAUS – nowy numer pod chórem i w kiosku.
 16.  W obecnym czasie niepokojów w kraju i w świecie zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny. Pod chórem i w kiosku obrazki z modlitwą za Ojczyznę ks. Piotra Skargi.
 17. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Danuta Wiśniewska
  śp. Weronika Majcher
  śp. Irena Ciecierska
  śp. Stanisław Pietrzak
  śp. Feliks Ryszkowski
  śp. Marzanna Zamko