IX NIEDZIELA ZWYKŁA – 02 CZERWCA 2024 r.

 1. Dziękujemy za liczny udział w procesji Bożego Ciała i publiczne świadectwo wiary. Dziękujemy za współpracę z Parafią Miłosierdzia Bożego. Szczególne wyrazy wdzięczności dla przygotowujących ołtarze, dekoracje i liturgię:
  – dla mieszkańców Grudzkowoli
  – dla p. Grzegorza Konarzewskiego i p. Michała Konarzewskiego
  – dla państwa Rymaszewskich
  – dla s. Melanii, s. Cecylii i s. Ewy
  – dla p. Organisty i p. Kościelnego
  – dla Ceremoniarza i całej służby liturgicznej
  – dla Rycerzy JP2
  – dla katechetek: p. Bożeny i p. Marioli
  – dla p. Urszuli Kaniewskiej i p. Włodzimierza Gwiazdonia
  Dziękujemy władzom Grójca za udekorowanie ulic flagami i Policji za zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom procesji.
 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12:30 nabożeństwo i procesja eucharystyczna z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nie będzie już wieczornego nabożeństwa czerwcowego.
 2. Do czwartku włącznie zapraszamy po Mszy o godz. 18:00 na nabożeństwa czerwcowe z procesją eucharystyczną. Na zakończenie dawnej oktawy poświęcenie wianków.
 3. W poniedziałek o godz. 17:00 wypominki, o godz. 18:00 Msza św. za naszych zmarłych krewnych, przyjaciół i dobrodziejów.
 4. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i pierwszy piątek miesiąca. Msze św. o godz. 6:30, 7:30, 16:30 i 18:00. Spowiedź podczas każdej Mszy św. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 5. W sobotę wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 6. W sobotę zajęcia Kursu Liturgicznego wyjątkowo o godz. 11:00.
 7. Przypominamy, że trwają internetowe zapisy na przygotowanie do bierzmowania dla uczniów klas siódmych.
 8. Pod chórem i w kiosku dostępny jest nowy numer gazetki parafialnej NICOLAUS. Zachęcamy do lektury.
 9. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Lichenia w sobotę 15 czerwca oraz ostatnie miejsce na pielgrzymkę do Włoch.
 10. Krajowy Duszpasterz Ogrodników Ks. Prałat Wojciech Kołakowski zaprasza na 40. Pielgrzymkę Ogrodników i Sadowników na Jasną Górę w dniu 9 czerwca 2024 r. Program pielgrzymki w gablocie.
 11. W poniedziałek 10 czerwca gościć będziemy w naszej parafii po raz kolejny Jean-Marie Elie Setbon’a, nawróconego rabina, autora książki pt. Święta powinność. Przewodnik przekazywania rozumnej wiary nowemu pokoleniu, która ukazała się właśnie w polskim tłumaczeniu. Spotkanie odbędzie się w sali ks. Skargi o godz. 19:00. Książka dostępna jest już w kiosku parafialnym.
 12. Na wschodniej ścianie apsydy naszego kościoła umieszczona została reprodukcja wykonana na podstawie skanu drewnianej rzeźby Chrystusa pochodzącej z XVI w., która stanowi najcenniejszy zabytek ruchomy naszej świątyni. Oryginał figury wisiał na zewnątrz we wnęce okiennej w okresie od roku 1870 do lat osiemdziesiątych minionego wieku.
 13. Bóg zapłać za ofiary na remont dachu.
 14. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Krystyna Grochala
  śp. Mariusz Miętus
  śp. Daniela Niezgoda