Adoratrices Sanguinis Christi

Wszystko zaczęło się w 1834 roku we Włoszech. To wtedy św. Maria De Mattias założyła to zgromadzenie. Zainspirował ją inny święty, Kasper del Bufalo, którego spotkała na swojej drodze.
Maria była absolutnie zafascynowana Jezusem i tym, że oddał On swoje życie i przelał Krew za każdego człowieka. Często powtarzała, że jej największym marzeniem jest, aby wszyscy poznali i pokochali Jezusa. Chciała po prostu pomagać innym, bo wierzyła, że każdy człowiek jest dla Boga niezwykle cenny.
Sercem, centrum życia Sióstr jest Adoracja, czyli po prostu bycie blisko Boga, budowanie z Nim pełnej miłości relacji i życie prawdą o tym, jak bardzo nas ukochał. Nie oznacza to jednak zamknięcia przed światem. Ta modlitwa i kontemplacja daje im siłę do działania. Adoratorki pomagają ludziom tam, gdzie są najbardziej potrzebne. Są gotowe do poświęceń – ich misją jest całkowite oddanie się bliźnim nawet jeśli wymaga to trudu. Siostry żyją z przekonaniem, że trudne momenty w życiu, przeżywane z Jezusem, mogą przynieść jakieś dobro, tak jak Jego cierpienie przyniosło zbawienie.
Siostry Adoratorki czerpią siłę z miłości Boga, żeby tę miłość przekazywać dalej na całym świecie.
W naszej parafii Siostry pełnią posługę w kancelarii, w kościele dbając o kwiaty oraz zasiadają w Radzie Fundacji ks. Piotra Skargi.
