III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 14 KWIETNIA 2024 r.

  1. Wiele razy powtarzam – i jestem tego pewny – że największym niebezpieczeństwem zagrażającym pokojowi jest dzisiaj aborcja. Jeżeli matce wolno zabić własne dziecko, cóż może powstrzymać ciebie i mnie, byśmy się nawzajem nie pozabijali? Jedynym, który ma prawo odebrać życie, jest Ten, kto je stworzył. Nikt inny nie ma tego prawa: ani matka, ani ojciec, ani lekarz, żadna agencja, żadna konferencja i żaden rząd. (…) Przeraża mnie myśl o tych wszystkich, którzy zabijają własne sumienie, aby móc dokonać aborcji. Po śmierci staniemy twarzą w twarz z Bogiem, Dawcą życia. Kto weźmie odpowiedzialność przed Bogiem za miliony i miliony dzieci, którym nie dano szansy na to, by żyły, kochały i były kochane? (…) Dziecko jest najpiękniejszym darem dla rodziny, dla narodu. Nigdy nie odrzucajmy tego daru Bożego”.
    Umiłowani Bracia i Siostry, bądźcie solidarni z życiem. Wołanie to kieruję do wszystkich moich rodaków bez względu na przekonania religijne. Do wszystkich ludzi, nie wyłączając nikogo.
    Z tego miejsca jeszcze raz powtarzam to, co powiedziałem w październiku ubiegłego roku: „naród, który zabija własne dzieci, jest narodem bez przyszłości”. [Wierzcie, że nie było mi łatwo to powiedzieć. Nie było mi łatwo powiedzieć to z myślą o moim narodzie, bo ja pragnę dla niego przyszłości, wspaniałej przyszłości.] Potrzebna jest więc powszechna mobilizacja sumień i wspólny wysiłek etyczny, aby wprowadzić w czyn wielką strategię obrony życia. Dzisiaj świat stał się areną bitwy o życie. Trwa walka między cywilizacją życia a cywilizacją śmierci. 

Tak przemawiał św. Jan Paweł II w Kaliszu w 1997 r. powołując się na słowa Matki Teresy z Kalkuty. W duchowej łączności z Narodowym Marszem Życia, który przejdzie dziś ulicami Warszawy modlimy się o obronę życia poczętego w Polsce, o odwagę sumienia dla polskich parlamentarzystów i o powstrzymanie ustaw, które otwarłyby drogę do mordowania niewinnych nienarodzonych Polaków

  1. Dziś o godz. 17:00 Msza św. i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci z klas: IIIA, IIIB i IIIC ze Szk. Podst. Nr 2 przygotowujących się do I Komunii Św., za tydzień – dla klas: IIID i IIIE ze Szk. Nr 2 oraz klasy III ze Szk. Nr 3
  2. Dziś o godz. 20:00 rozpoczyna się kolejna edycja kursu przedmałżeńskiego. Katechezy odbywać się będą w kościele przez dziesięć kolejnych niedziel.
  3. W przyszłą niedzielę o godz. 16:00 w kościele celebracja przekazania symbolu wiary dla kandydatów do bierzmowania
  4. Za tydzień w niedzielę gościć będziemy O. Józefa Kucharczyka, karmelitę z Berdyczowa na Ukrainie, który głosić będzie kazania na Mszach Świętych.