Niedziela Miłosierdzia – 07 kwietnia 2024 r.

 1. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na remont dachu kościoła. Bóg zapłać za ofiary oraz za wpłaty na konto parafialne.
 2. Dziś tj. w Niedzielę Miłosierdzia Bożego Kościół udziela odpustu zupełnego na zwykłych warunkach (spowiedź sakramentalna, komunia eucharystyczna, modlitwa w intencjach papieskich) każdemu wiernemu, który, w jakimkolwiek kościele lub kaplicy, z sercem całkowicie wolnym od wszelkiego przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, choćby powszedniego, weźmie udział w pobożnych praktykach spełnianych ku czci Bożego Miłosierdzia albo przynajmniej odmówi przed Najświętszym Sakramentem, wystawionym publicznie lub ukrytym w tabernakulum, modlitwę Ojcze nasz i Credo, dodając pobożne wezwanie do Pana Jezusa Miłosiernego (np. „Jezu Miłosierny, ufam Tobie”) – Dekret Penitencjarii Apostolskiej, 2002 r.
 3. Dziś po Mszy św. o godz. 12:30 nabożeństwo i procesja eucharystyczna z racji pierwszej niedzieli miesiąca
 4. Jutro uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeniesiona z 25 marca, który wypadał w Wielkim Tygodniu. Msze św. według porządku z dnia powszedniego. O godz. 17:00 wypominki, o godz. 18:00 Msza św. za naszych zmarłych krewnych przyjaciół i dobrodziejów.
 5. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie grupy św. o. Pio
 6. W sobotę zapraszamy na zajęcia Kursu Liturgicznego. Wykład poprowadzi Biskup Michał Janocha, profesor Uniwersytetu Warszawskiego na Wydziale Artes Liberales, w komisji Speculum Byzantinum. Rozpoczęcie o godz. 15:00 w sali ks. P. Skargi.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 Msza św. i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych dla dzieci z klas: IIIA, IIIB i IIIC ze Szk. Podst. Nr 2 przygotowujących się do I Komunii Św.
 8. Za tydzień rozpocznie się kolejna edycja kursu przedmałżeńskiego. Katechezy odbywać się będą w kościele o godz. 20:00 przez dziesięć kolejnych niedziel.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Jadwiga Przybylska
  śp. Roman Wiśniewski
  śp. Bogdan Kabziński
  śp. Janina Kowalska