XXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10 WRZEŚNIA 2023

 1. Dziś godz. 18:00 w kościele spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania. Spowiedź dla kandydatów i świadków w piątek o godz. 19:00. Sakramentu bierzmowania udzieli w sobotę na Mszy św. o godz. 12:00 Ks. Bp Tadeusz Pikus.
 2. We wtorek o godz. 19:00 spotkanie grupy św. O. Pio.
 3. W środę po Mszy św. wieczornej nabożeństwo fatimskie.
 4. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża Świętego, w piątek wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. M sze św. według porządku dnia powszedniego.
 5. Do końca września trwają zapisy na przygotowanie do I Komunii Św. dla uczniów i uczennic klas III. Dzieci otrzymały w szkołach formularze zgłoszeniowe, które rodzice składają w kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania.
 6. W niedzielę 17 września o godz. 20:00 rozpocznie się kolejna edycja katechez przedmałżeńskich.
 7. W przyszłą niedzielę o godz. 9:00 przy pomniku sybiraków na dziedzińcu kościelnym apel poległych z okazji rocznicy napaści sowieckiej na Polskę 17 września 1939 r.
 8. Dziś kończą się zapisy na nowy kurs przygotowujący do sakramentu bierzmowania, szczegóły na stronie internetowej parafii.
 9. Zachęcamy do odwiedzania nowej strony internetowej parafii: swmikolaj-grojec.pl
 10. Zapraszamy na Piknik Rodzinny z Ks. Piotrem Skargą w sobotę 16 września. Piknik organizowany przez Fundację Ks. P. Skargi rozpocznie się o godz. 10:00 Mszą św. w kościele, następnie w nowej sali pod przedszkolem o godz. 11:00 prelekcja O. Józefa Maja postulatora procesu beatyfikacyjnego Ks. Skargi. Od godz. 13:00 na terenach za domem parafialnym/przedszkolem piknik rodzinny a na nim: animacje dla dzieci, warsztaty kreatywne, dmuchaniec. W czasie trwania pikniku możliwość bezpłatnych badań mammograficznych i badań słuchu. Szczegóły na plakacie i na ulotkach dostępnych pod chórem.
 11. Zainteresowanych liturgią zapraszamy na Kurs Liturgiczny. Pierwsze spotkanie w sobotę 30 września. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej parafii.
 12. Pod chórem i w zakrystii dostępna jest jeszcze gazetka parafialna NICOLAUS.
 13. Rycerze Jana Pawła II organizują w pielgrzymkę do Gietrzwałdu i Świętej Lipki
  z noclegiem w Olsztynie w dniach 23-24.09. b.r. Koszt 300 zł. Zapisy w zakrystii.
 14. Dziękujemy za ofiary i darowizny na remont dachu kościoła.
 15. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  Śp. Maria Domeracka
  Śp. Dariusz Laskowski
  Śp. Magdalena Lis