XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 17 WRZEŚNIA 2023 R.

1. Dziś o godz. 9:00 przy pomniku sybiraków na dziedzińcu kościelnym apel poległych z okazji rocznicy napaści sowieckiej na Polskę 17 września 1939 r.
2. Dziś o godz. 20:00 w kościele rozpoczyna się kolejna edycja katechez przedmałżeńskich dla narzeczonych.
3. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie koła różańcowego.
4. Przypominamy o zapisach na przygotowanie do I Komunii Świętej. W niedzielę, 8 października o godz. 17:00 Msza św. i katecheza dla rodziców i dzieci z klas IIIA, IIIB i IIIC ze Szk. Podst. Nr 2, 15 października – dla klas IIID i IIIE ze Szk. Podst. Nr 2 i kl. III ze Szk. Podst. Nr 3.
5. Zainteresowanych liturgią zapraszamy na Kurs Liturgiczny. Pierwsze spotkanie w sobotę, 30 września. Szczegóły na plakacie i na stronie internetowej parafii.
6. W przyszłą niedzielę gościć będziemy Ojców Oblatów, którzy wygłoszą kazania na Mszach Świętych i rozprowadzać będą kalendarze misyjne.
7. Dziękujemy za ofiary i darowizny na remont dachu kościoła. Blachą miedzianą pokryta została już część dachu nad prezbiterium. Najtrudniejsze prace związane są jednak z remontem konstrukcji więźby. Oględziny inspektorów z Wojewódzkiego Urzędu Konserwatora potwierdziły, że w złym stanie technicznym wymagającym wymiany jest znacznie więcej niż 40% drewnianych elementów więźby (40% zakładał projekt wykonany na podstawie ekspertyz). Oznacza to, że do naprawy potrzeba będzie więcej materiałów i większego nakładu pracy, co z pewnością zwiększy koszty inwestycji.
8. W zakrystii dostępny jest nowy numer MAGAZYNU NIEDZIELA.
9. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
ŚP. Ewa Naparta