XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 24 WRZEŚNIA 2023 r.

 1. Dziś na Mszach św. kazania głoszą OO. Oblaci Maryi Niepokalanej. Przed kościołem Ojcowie rozprowadzają kalendarze misyjne.
 2. W środę 27 września przypada 411. rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Piotra Skargi. Ks. Piotr urodzony 2 lutego 1536 r., wykształcony na Akademii Krakowskiej, wyświęcony na kapłana metropolii lwowskiej, jako jeden z pierwszych Polaków wstąpił do zakonu jezuitów. Zasłynął jako płomienny kaznodzieja i pogromca herezji. W Kazaniach sejmowych proroczo przepowiedział upadek państwa Polskiego, poprzez Żywoty świętych starego i nowego zakonu – zapomniane arcydzieło języka polskiego – kształtował duchowość wielu pokoleń Polaków. Jako żarliwy obrońca wiary katolickiej i dobra Ojczyzny miał licznych i zaciekłych wrogów. Trwały ślad po naszym wielkim Rodaku stanowi jego dzieło charytatywne, które kontynuowane jest przez Kościelną Fundację Dobroczynną dla Ubogich w Grójcu. W 2013 r. rozpoczął się proces beatyfikacyjny królewskiego Kaznodziei. W naszym kościele co miesiąc modlimy się o rychłe wyniesienie na ołtarze Ks. Piotra Skargi. W sobotę 16 września obchodziliśmy Dzień Ks. Skargi z piknikiem rodzinnym. Zapraszamy na Mszę św. w dniu rocznicy jego śmierci o godz. 18:00.
 3. Do końca września trwają zapisy na przygotowanie do I Komunii Św.
  W niedzielę 8 października o godz. 17:00 Msza św. i katecheza dla rodziców
  i dzieci z klas IIIA, IIIB i IIIC ze Szk. Podst. Nr 2, 15 października – dla klas IIID i IIIE ze Szk. Podst. Nr 2 i kl. III ze Szk. Nr 3.
 4. Uczniowie klas ósmych oraz inni pragnący rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania zostaną włączeni do grona kandydatów w czasie uroczystości, która odbędzie się w niedzielę 1 października na Mszy św.  o godz. 17:00. Kandydaci przychodzą na godz. 16:30.
 5. Kolejna katecheza kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych dziś w kościele o godz. 20:00.
 6. Od 1 października rozpoczynamy nabożeństwa różańcowe. W dni powszednie nabożeństwo odprawiane będzie o godz. 17:15, w niedziele o godz. 18:15. Różaniec z dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17:15
 7. Za tydzień po Mszy św. o godz. 12:30 nabożeństwo eucharystyczne z racji I niedzieli miesiąca.
 8. Jest już dostępna nowa Księga Intencji. W zakrystii i kancelarii można zamawiać Msze św. na rok 2024.
 9. W przyszłą niedzielę w godzinach od 9:00 do 15:30 w związku planowanym na terenie Grójca biegiem zamknięte będą niektóre ulice naszego miasta. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.
 10. Spotkanie inauguracyjne Kursu Liturgicznego odbędzie się w najbliższą sobotę, 30 września o godz. 15:00 w sali im. Sługi Bożego ks. Piotra Skargi pod przedszkolem. Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych liturgią rzymską.
 11. W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
  Śp. Małgorzata Szymańska