XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 01 PAŹDZIERNIKA 2023 r.

 1. Dziś po Mszy św. o godz. 12:30 nabożeństwo eucharystyczne z procesją.
 2. Uroczystość włączenia do grona kandydatów do Sakramentu Bierzmowania dziś po Mszy św. o godz. 17:00. Kandydaci przychodzą na godz. 16:30.
 3. Nabożeństwa różańcowe odprawiane będą w dni powszednie o godz. 17:15, w niedziele – o godz. 18:15. Różaniec z dziećmi we wtorki i czwartki o godz. 17:15.
 4. W poniedziałek wypominki za zmarłych z nabożeństwem różańcowym o godz. 16:45. O godz. 8:00 Msza św. za naszych zmarłych krewnych, przyjaciół i dobrodziejów. W kancelarii i w zakrystii przyjmujemy już wypominki roczne i jednorazowe.
 5. W środę po nowennie do M. B. Nieustającej pomocy modlitwa do św. Józefa z racji I środy miesiąca, w czwartek po Mszy wieczornej modlitwa za kapłanów i o powołania.
 6. W pierwszy piątek miesiąca Msze św. o godz. 6:30, 7:30, 16:30 i 18:00. Spowiedź na każdej Mszy św.
 7. W sobotę o godz. 15:00 drugie spotkanie Kursu Liturgicznego w sali Ks. P Skargi (pod przedszkolem).
 8. W sobotę wspomnienie NMP Różańcowej oraz I sobota miesiąca. W tym dniu pragniemy modlić się w szczególny sposób w intencji naszej Ojczyzny: o dar wiary zwłaszcza dla młodych, o ducha jedności i zgody w narodzie, o mądrość i troskę o dobro wspólne dla rządzących, o pokój i bezpieczeństwo naszych granic. W kościele odmówione zostaną w tych intencjach cztery części różańca:
  – I po Mszy św. o godz. 6:30
  – II po Mszy św. o godz. 7:30 (w ramach nabożeństwa I soboty miesiąca)
  – III o godz. 17:00 (w ramach nabożeństwa październikowego)
  – IV po Mszy św. o godz. 18:00
 9. Rozpoczęcie przygotowania do I Komunii Św. w niedzielę 8 października o godz. 17:00 Mszą św., katechezą dla rodziców i dzieci z klas IIIA, IIIB i IIIC ze Szk. Podst. Nr 2, 15 października o godz. 17:00 – dla klas IIID i IIIE ze Szk. Podst. Nr 2 i kl. III ze Szk. Nr 3. Po każdej Mszy św. niedzielnej dzieci otrzymują w zakrystii obrazek – „niedzielną owieczkę”.
 10. Kolejna katecheza kursu przedmałżeńskiego dla narzeczonych dziś w kościele o godz. 20:00.
 11. W przyszłą niedzielę Koło Rodziny Radia Maryja w naszej parafii obchodzić będzie jubileusz 25-lecia swojego powstania. Z tej okazji na Mszach św. do południa kazania głosić będą OO. Redemptoryści z Torunia. Przed kościołem będzie także kiermasz z książkami Fundacji Nasza Przyszłość oraz redakcji Naszego Dziennika.
 12. Nowy numer gazetki parafialnej NICOLAUS dostępny jest w zakrystii i pod chórem. Zachęcamy do lektury artykułów na temat różańca oraz liturgii, o aniołach stróżach i Ks. Piotrze Skardze.
 13. Dziękujemy za ofiary i darowizny na remont dachu kościoła. W miniony wtorek ogłoszone zostały wyniki drugiej edycji Rządowego Programu Odbudowy Zabytków. W ramach tego programu przyznane zostało dofinansowanie w wysokości 500 000 zł na wykonanie II etapu remontu dachu naszego kościoła. II etap obejmować będzie ocieplenie stropu, wzmocnienie legarów oraz wykonanie instalacji elektrycznej i przeciwpożarowej. Przypominamy, że koszt aktualnie realizowanej naprawy więźby i pokrycia dachu blachą miedzianą przekroczy pierwotną sumę 2 214 000 zł(brutto) ze względu na to, że konstrukcja jest w dużo gorszym stanie niż przypuszczano i więcej elementów wymaga wymiany. Zadanie realizowane jest pod stałym nadzorem Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków – Delegatury w Radomiu. Kontrole urzędników potwierdzają, że prace remontowe zostały podjęte w samą porę. W przeciwnym razie budynkowi kościoła zagrażała katastrofa budowlana. Stan poszczególnych elementów, które zostały zdemontowane i wymienione można ocenić osobiście pod dzwonnicą. Większość z nich liczy sobie ponad 300 lat.