XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 05 LISTOPADA 2023 r.

 1. Prace pierwszego etapu powoli dobiegają końca. Remont zabytkowej więźby dachowej okazał się dużo poważniejszy niż przypuszczano. Nad nawą główną kościoła zostało wymienione 90% elementów drewnianej konstrukcji. Mamy nadzieję, że wkrótce już będzie można podać do wiadomości dokładniejsze sprawozdanie z przeprowadzonych prac i poniesionych kosztów.
 2. W zakrystii i kancelarii można jeszcze zgłaszać imiona zmarłych do rocznej modlitwy wypominkowej.
 3. W przyszłą niedzielę o godz. 17:00 Msza św. i katecheza przed I Komunią św. dla rodziców i dzieci z klasy IIIA, IIIB i IIIC (Szk. Nr 2).
 4. We wtorek o godz. 19:00 w sali Ks. Skargi spotkanie grupy św. O. Pio.
 5. We wtorek, o godz. 19:00 w kościele spotkanie dla dorosłych, którzy chcieliby rozpocząć przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania.
 6. W środę po Mszy św. wieczornej chorągiew Zakonu Rycerzy św. Jana Pawła II.
 7. W piątek po Mszy Świętej wieczornej wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do godz. 20:00.
 8. W sobotę, 11 listopada Narodowe Święto Niepodległości. W przeddzień wieczorem na Mszy św. o godz. 18:00 modlić się będziemy w intencji naszej Ojczyzny.
 9. Od poniedziałku zapraszamy do wzięcia udziału w 33-dniowych Rekolekcjach Zawierzenia Maryi według św. Ludwika Marii Grignon de Montfort, które zakończą się 8 grudnia – w dniu Uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Uczestnicy rekolekcji każdego dnia indywidualnie w domu rozważać będą przygotowane teksty, a raz w tygodniu, w poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkają się na wspólnej modlitwie i konferencji w kościele. Rekolekcje przeznaczone są zarówno dla tych, którzy chcą odnowić akt oddania, jak i tych, którzy uczynią to po raz pierwszy. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej w zakrystii można się zapisać i nabyć materiały rekolekcyjne. 
 10. Dziś po każdej Mszy św. poświęcenie opłatka wigilijnego, który będzie można nabyć u naszego Organisty, Pana Sebastiana. Pan Organista – zgodnie z dawnym zwyczajem – zanosić będzie opłatek do domów parafian według następującego planu:
  wtorek – Grudzkowola,
  – środa – Załącze,
  – czwartek – Mszczonowska bloki 35 i 35ABC,
  – piątek – Odrzywołek oraz Mogielnicka 30 i 30B,
  – sobota – Odrzywołek oraz Mogielnicka 30ACE.
  Dziękujemy za ofiary „opłatkowe”.
 11.  W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
  śp. Jadwiga Michalska
  śp. Otolia Danuta Pruszkowska
  śp. Mirosława Piekarniak