XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 12 LISTOPADA 2023 r.

 1. Dziś obchodzimy XV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym pod hasłem To jest nasz dom. Szczególnie modlimy się za chrześcijan cierpiących w Ziemi Świętej.
 2. Dziś o godz. 12:30 Msza św. za śp. Filipa Adwenta, a po Mszy św. poświęcenie kamienia upamiętniającego jego tragiczną śmierć na DK50 na terenie gm. Worów. Śp. Dr Filip Adwent urodzony w Strasburgu, lekarz anestezjolog w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku organizował w Alzacji pomoc humanitarną dla mieszkańców Podkarpacia. W 2004 roku wybrany został polskim deputowanym do Parlamentu Europejskiego. Autor publikacji: Dlaczego Unia Europejska jest zgubą dla Polski. Ze względu na swoją propolską działalność otrzymywał liczne pogróżki. Zginął w wypadku drogowym pod Grójcem 18 czerwca 2005 r. wraz z rodzicami i 19-letnią córką. Na kamieniu wypisano słowa z jego pamiętnika: Jestem jak żołnierz na wszystko gotowy.
 3. O godz. 17:00 Msza św. i katecheza przed I Komunią św. dla rodziców i dzieci z klasy IIIA, IIIB i IIIC (Szk. Nr 2). Za tydzień – dla kl. IIID i IIIE ze Szk. Nr 2 i kl. III ze Szk. NR 3.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej katecheza dla uczestników 33-dniowych Rekolekcji Zawierzenia Maryi według św. Ludwika Grignon de Montfort.
 5. Zapraszamy na spotkanie z p. Janem Łopuszańskim autorem książki: Bóg wtajemnicza w Polskość, które odbędzie się w środę 15 listopada po Mszy św. wieczornej w sali Ks. Piotra Skargi (pod przedszkolem). Książka, której dotyczyć będzie spotkanie jest debatą o duchowych wątkach ojczystych dziejów w odniesieniu do polskich świętych i mistyków.
 6. Zachęcamy do zaopatrywania się w poświęcony opłatek wigilijny u naszego Organisty, Pana Sebastiana. Pan Organista – zgodnie z dawnym zwyczajem – zanosi opłatek do domów parafian według następującego planu: poniedziałek – Słomczyn oraz Mszczonowska 23, 27, 29 i Mogielnicka 21, 22, wtorek – Janówek i Os. Polna 1, 2, 3, środa – Marianów oraz Kozietulskiego 1, 3 i Os. Polna 4, czwartek – Mieczysławówka i Os. Polna 5, 6, 7, 8, 9, piątek – Maciejowice oraz Polna 3, 3A, 5, 5A, sobota – Drogowców, Gwardzistów, Morelowa, Lipowa, Wiśniowa, Głogowa Batalionów Chł. i Os. Polna 10. Dziękujemy za ofiary „opłatkowe”.
 7. W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  • śp. Jadwiga Korlak
  • śp. Antoni Papaj