XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19 LISTOPADA 2023 r.

 1. Za tydzień będziemy obchodzić Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – jest to ostatnia niedziela roku liturgicznego. 3 grudnia rozpocznie się Adwent i parafialne rekolekcje, które poprowadzi o. dr Andrzej Bielat, dominikanin.
 2. Dziś o godz. 17:00 Msza św. i katecheza przed I Komunią św. dla rodziców i dzieci z klasy kl. IIID i IIIE ze Szk. Nr 2 i kl. III ze Szk. NR 3.
 3. W poniedziałek, po Mszy św. wieczornej, konferencja duchowa dla uczestników 33-dniowych Rekolekcji Zawierzenia Maryi według św. Ludwika Grignion de Montfort.
 4. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Koła Różańcowego.
 5. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę o godz. 18:00 w kościele.
 6. Klub Honorowych Dawców Krwi – PCK „PULS” w Grójcu świętuje 25 – lecie swojego powstania. Uroczyste obchody odbędą się w sobotę 25 listopada i rozpoczną się o godz. 10:00 Mszą świętą w naszym kościele. Następnie w sali kinowej GOK nastąpi wręczenie sztandaru. Z okazji jubileuszu organizowana jest także zbiórka krwi w czwartek, 23 listopada w godz. 8:30-13:00 w krwiobusie przed GOK-iem.
 7. We współpracy z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Grójcu rozpoczynamy coroczną akcję „I Ty możesz zostać św. Mikołajem” polegającą na przygotowaniu paczek świątecznych dla ubogich dzieci. Z koszyczków przy bocznym ołtarzu zabieramy aniołka z imieniem i wiekiem dziecka, dla którego przygotujemy świąteczną paczkę. Na paczce umieszczamy w widocznym miejscu numer znajdujący się na aniołku. Paczki prosimy przynosić do zakrystii lub kancelarii do 15 grudnia. Zachęcamy do włączenia się w tę akcję!
 8. Zachęcamy do zaopatrywania się w poświęcony opłatek wigilijny u naszego Organisty, Pana Sebastiana. Pan Organista zanosi opłatek do domów parafian według następującego planu: poniedziałek – Mogielnicka 21 i Kasztanowa 1, środa – Janówek oraz Laskowa bloki, czwartek – Kobylin oraz Lewiczyńska 7B, 10, 12 i Starostwo 1A i 2, piątek – Kobylin oraz Olimpijska 1, 3, 5, sobota – Kobylin. Dziękujemy za ofiary „opłatkowe”.
 9. W gablocie list otwarty Komendanta Wojewódzkiego Policji dotyczący bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zachęcamy do lektury.
 10.  Bóg zapłać za ofiary i darowizny na remont dachu naszego kościoła.
 11.  W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
  śp. Tadeusz Winiarski
  śp. Wacław Klat
  śp. Andrzej Trzaska